Arı Sütü Almanın Tam Zamanı

08 Şubat 2010

arı sütü kapsülleri

Birbirini takip eden kar, yağmur ve fırtına devam ederken bağışıklık sistemi desteği olarak arı sütü takviyesi almanın da tam zamanı.

Arı sütü besin desteği olarak değeri yüksek bir ürün. Kovanda sadece arı larvalarını ve kraliçe arıyı beslemek için üretilen özel bir arı salgısı.

Arı sütü, larvanın gelişmesi ve mukavemeti için gerekli çok zengin bir bileşime sahip. Bu bileşimin %1 lik kısmı, öylesine kompleks ki henüz bilinmezliğini koruyor. Vitamin mineral, amino asit, flavonoidler, koruyucu enzimler, bağışıklık uyarıcı salgılar, şeker arı sütünde bol miktarda mevcut.

arı larvası arı sütünde

Arı sütü kapsülleri antibakteriyel ve immune artırıcı özellikleri ile kış enfeksiyonlarına karşı diğer vitamin ve bitkisel takviyeler ile beraber kullanılabilir.

Arı sütü, üretimi ve elde edilmesi güç kıymetli bir besin. İyi bakılmış bir kovandan 5-6 ayda en fazla 500gr arı sütü sağlanabiliyor. Arı poleni veya bala göre arı sütünün yüksek satış fiyatı da nadide ve az üretilir olmasından dolayı.
Arı sütünü piyasada çeşitli bal karışımları içerisinde kavanozlanmış hali ile bulmak mümkün. Ancak kalitesi, dozajı ve yoğunluğundan emin olmak için arı sütü kullanmanın en iyi yolu kapsüllenmiş pür arı sütünü farmasötik formda tüketmek.
Kış hastalıklarından korunmak için 20-30 gün süreyle, 250-500mg arası arı sütü içeren kapsüllerden hergün almakta fayda var. Arı sütü hemen tüm ilaç tedavileri ile uyumlu ancak diyabetiklerin saf arı sütü içerisinde bile %11-12 şeker bulunduğunu bilmesinde fayda var.

Tüm arı ürünlerinde olduğu gibi arı sütü de arı ürünlerine alerjisi olanlara uygun değil.

Okul çağındaki çocuklar için kullanımı uygun bir ürün. İçerdiği zengin besleyici öğelerden fayda sağlamak için çocuklarda büyüme desteği olarak kullanımı yaygın.

Arı sütü kapsülleri ayrıca nekahat dönemlerinde ve mevsimsel yorgunluğun giderilmesinde de çok tercih edilen değerli bir besin desteği.

Paylaş

Yorumlar