İyonizer Dalgalar İle Sabah Yürüyüşü

19 Aralık 2010

iyonize dalgalar

Yağmur başlamadan bu sabah (İstanbul’da) yürüyüş için erken davrananlardansanız temiz havayı fark etmiş olmalısınız.

Toz ve egzozdan arınmış hava kalitesi deniz kıyılarında dalgaların getirdiği deniz havası ile daha da mükemmelleşti.
Doğal iyonizer dalgalar sayesinde faydalı hidrojen iyonları ile zenginleşen 6 kilometrelik yürüyüş parkuru solunum ziyafeti verdi adeta.

Teknoloji ürünü iç mekan iyonizerleri bir yana, doğada suların yüzey geriliminin kırılması ile oluşan dalgaların, şelalelerin de ortama çok faydalı “eksi hidrojen iyonları” H- yaydığını biliyoruz.

İdeal olarak soluduğumuz havada 1000-1500/cmküp bu eksi iyonlardan bulunması gerekirken, soluduğumuz hava tam tersine yüksek voltajlı networklar, transmitörler, tv, radio, bilgisayar cihazları, egzoz gazları, sigara dumanı, radyasyon ve zararlı kimyasallar nedeni ile artı yüklü hasar yaratan iyonlar ile yüklü.

caddebostan
Dalgaların yardımı ile parçalanan su moleküllerinden havaya karışan eksi hidrojen iyonları ortamda zararlı karşıtları ile buluştuğunda nötralize edici etkiye sahip olduğu için koruyucu antioksidan niteliğinde çok değerli parçacıklar.
Eksi iyonlarca zengin ortamlarda yaşayanlarda solunum kapasitesi ilerliyor, astım, sinüzit, alerjik reaksiyonlar azalıyor, bağışıklık sistemi güçleniyor ve buna bağlı olarak soğuk algınlığı ve grip gibi kış hastalıklarına direnç artıyor.
Hava kaynaklı patojen bakteriler üzerinde azaltıcı etkileri de var.
Eksi hidrojen iyonlarınca zengin havanın hafıza ve dikkat üzerine yarattığı olumlu etkiler 1980 lerden bu yana araştırılmakta ve iş verimliliği artırımı üzerine yayınlanmış etkili çalışmalar var. Serotonin hormonu üzerindeki artırıcı etkileri de iyi bilinmekte.

Faydalı iyonlarca zengin ortamlarda güzel anti-oksidan/ anti-aging yürüyüşler.

pazar yürüyüşü

İyonizer dalgalardan kaçan kedi

İyonizer dalgalardan kaçan kedi

Paylaş

Yorumlar