Kartal Organik Pazarı 20 Aralık’da Açılıyor

12 Aralık 2009

organik halk pazarı

Dört yıl önce Feriköy’de Buğday Derneği, yerel yönetim ve organik üreticilerinin çabaları ile açılan organik halk pazarının bir benzeri 20 Aralık Pazar günü Kartal’da da kurulmaya başlayacak.

Kartal %100 Ekolojik Pazar’da ekolojik sertifikalı meyve sebzelerin yanısıra geniş bir mamül ürün yelpazesi bulunacak. Ekolojik sertifikalı pamuk, makarna, ekmek, bakliyat, temizlik malzemeleri, şampuan ve tekstil ürünleri pazarda bulunacak çeşitlerden sadece birkaçı.

%100 Organik halk pazarlarının kurulup devam ettirilmesinde Buğday Ekolojik Yaşam Derneğinin büyük emeği ve kararlılığı var.
Organik pazarda kar marjinleri kontrollü ve olabildiğince adil. Tüm satılan ürünler organik piyasasında bulabileceğiniz en uygun fiyatlara satılıyor.

%100 Ekolojik Pazar Standardı: Ekolojik ürün üreticileri ve kullanıcılarını bir araya getiren, yerel belediyelerin işbirliğiyle kurulan %100 Ekolojik Pazarlarda Buğday Derneği’nin ekolojik pazar standartları uygulanıyor, düzenli olarak uygulanan sıkı denetimler tarım il müdürlüğü, belediye ve dernek ekiplerince yapılıyor.

Paylaş

Yorumlar