Unlu Mamullerde Altın Çörek Farkı

01 Nisan 2010

altın çörek

İstanbul Halk Ekmeğin son zamanlarda piyasaya sunduğu “altın çörek” unlu mamullerde kalite çıtasını yukarı çeken çok doğru bir ürün.

Zengin, besleyici içeriği ve bu içeriğin sık tüketilen unlu bir mamulde kullanılması nedeni ile Özgünform’da altın çöreğin yeri çoktan ayrılmıştı ancak ürünü bulup denemek üç-dört kişinin yoğun çabası ile oldu. Sonunda birimiz bu az üretilen farklı çöreğe ulaştı.

Ben bu çok doğal besleyici çöreği şekersiz kuşburnu marmelatı ile denedim.

altin ekmek ve kuşburnu marmelatı

İşte lezzetinden, içeriğine, sağlık faydalarından, üretim ve satış şartlarına altın çörek;

60gr lık mini ekmek görünümündeki altın çörek tek tek paketlenmiş. Fabrika şartlarında da üretildiği için simit, poğaça gibi ürünlerdeki hijyen endişesini ortadan kaldırıyor.

Tam buğday unu ve taze maya bir dizi sağlık faydaları olan içerik maddeleri ile zenginleştirilmiş. Kokusu ve tadı en baskın içerik fındık. Ayrıca zerdeçal, süt tozu, buğday rüşeymi var. Şeker yerine keçiboynuzu ve üzüm ile tatlandırılmış, katı yağ yerine fındık yağı kullanılmış.
altın çörek

Bol kullanılan fındıklar kavrulmadan eklendiği için besin değeri korunmuş. Ruşeym ve fındık aracılığı ile altın çöreğin protein miktarı %9,63 e kadar çıkartılmış. Kalsiyum, fosfor, vitamin E, folik asit ve çinko diğer unlu mamullerde bulabileceğinizin üzerinde yüksek.
Zerdeçal üstün koruyucu özellikleri olan antioksidan madde kurkuminin bilinen en zengin kaynağı.

ihe yeni çörek

İHE altın çöreği okul çağı çocukları hedefleyerek geliştirmiş ancak tüm yaş grupları için ihtiyaç duyulan bir besin. Beslenme çantalarında poğaça-simit-hazır kek gibi besin değeri düşük gıdaların yerini alması hedefleniyor.

Yüksek besin değeri ve zengin içerik listesine karşılık satış fiyatı sadece 25kr. Şimdilik sadece İHE satış büfelerinde satışa sunulan çöreklerin ilerleyen zamanlarda zincir marketlerde daha geniş kitlelere ulaştırılması planlanıyor.

Altın çörek ile ilgili referans bilgileri gecikmesiz ve eksiksiz sağladığı için İHE Basın Danışmanı İlhan Efe’ye tüm okuyucular adına teşekkürler.

Paylaş

2 yorum

  1. sevgili admin sizinde yazınızda belirtmiş oldugunuz tahılların unlarını su ile çalışan taşlı değirmenimde üretmekteyim.dededen kalma 150 yıllık değirmenimizi restore ettim.tamamen hijyenik hale getirerek tarım ve köyişleri bakanlığından gıda üretim izni aldım.değirmenimde %100 dogal ve katkısız tam buğday unu çavdar unu ve yulaf unu üretmekteyim.ürünlerimi kargo ile tüm türkiyeye alıcılara göndermekteyim.sizlerede hizmet etmekten mutluluk duyarım.saygılarımla halil ayar. tel:05356782485

Yorumlar