Yaz Sıcaklarının Tek Şehir Sporu: Yüzme

02 Ağustos 2010

havuz

40 derecelere ulaşan yaz sıcaklarında siz de hala şehirleri terk etmeyenlerdenseniz havuzlarının form korunacak tek yer olduğu konusunda hemfikiriz herhalde.

İki aydır olimpik bir havuza disiplinle gitmenin muhteşem etkileri benim açımdan sıcaklarda koşarak, yürüyüş veya bisiklet kullanarak elde edilemezdi.

Dayanıklılık, kas gücü, kadriovasküler fitness gelişimi, sistemli yüzme ile kısa sürede mucizevi bir gelişme gösteriyor.
Saatte yaklaşık 500cal yakıp sonunda ağrı, sızı, yorgunluk hissetmediğiniz nadir sporlardan yüzme.

Üzerine kazandırdığı enerjik, fit ve formda hisler ise paha biçilmez.
gs olimpik havuz

Sistemli bir yüzme ile solunum düzenleniyor, dolaşım gelişiyor ve tüm dokulara oksijen de dahil tüm besin öğelerinin taşınma kapasitesi artıyor.

Eklemler üzerindeki baskıyı azalttığı için hemen her yaşta ve kiloda yapılabilecek ideal bir spor yüzme.

Yüzmenin solunumu düzenlemeye yardımcı etkileri astım hastaları üzerindeki araştırmalarla kanıtlanmış çok olumlu tedavi örnekleri oluşturmakla beraber, beyin hücrelerinin daha iyi oksijen ve besin alması ile beraber zihinsel zindelik ve hafıza gelişimi de dahil bir dizi zihinsel performans da yüzerek destekleniyor.
havuz sefası

Yüzme ve beslenme ilişkisini merak edenler için devam eden günlerde yeni yazılarda buluşmak üzere suda fit ve formda günler.

Paylaş

Yorumlar