Yürüyüş ve Koşuda Max Air Keyfi

13 Haziran 2010

max air 2009

Neredeyse bir ay boyunca bloga ara verdikten sonra Nike Max Air Serisinden +2009 bloga hızlı bir giriş için ideal.

Son iki haftadır kullandığım Nike Max Air 2009′un sıradışı konforu kesinlikle paylaşmaya değer ölçüde.

rahat spor

Bu performans ayakkabısının başarısı iki temel teknolojiye dayanıyor.

Birincisi; boydan boya yerleştirilen tabandaki geniş hava yastığı. Özellikle beton ve asfalt zeminde yerden diz ve omurlara yerin geri uyguladığı kuvvetin şiddetini azaltan eklem sağlığı için çok faydalı bir taban tasarımı var. Boyun omurlarınıza kadar olan eklemler düşünülenin tam aksine max air ile yürüdükçe hareket konforu buluyor ve rahatlıyor.
Yürüyüş ve koşu süresini çabasız ve keyifle artıran bu geniş hava dolgulu tabanı fazla kilolu yürüyüşcülerde, bel veya boyun fıtığı ile yürüyenlerde ve topuk dikeni şikayeti olanlarda da sorunları unutturur türden.

nike max air

Max Air’i özel yapan ikinci teknoloji ise ayakkabının flyware denen hafif ağırlıklı bir üst destek sistemi ile tasarlanmış olması.
Ayak kemik ve tendonlarına maksimum destek sağlayan üst bölümde deri veya benzeri sert ve ağır dokular kullanmak yerine özel bir dikiş ve dokuma tekniği ile destek sağlanıyor.
Çok hafif ama bir o kadar da sağlam sicimlerle atılan dikişler ayak tendondonlarının anatomik yapısı model alınarak tasarlanmış. Deri ve benzeri destek malzemeleri kullanılmadığı için de ayakkabı son derece hafif ve yürüyüş sırasında ayağın doğal hareketine direnmeden şekil alır durumda.

Yaz sıcakları daha da artmadan bu ay herkese keyifli ve konforlu yürüyüşler.

Paylaş

Yorumlar