Çalışma Masalı Yürüyüş Bantları

19 Ocak 2010

çalışma masalı bantlar

Hava koşulları kış aylarının en soğuk günlerini yaşatırken bu kışı kilo alarak bitirmek istemeyenler için koşu ve yürüyüş bantları kalori yakmak için en iyi çözümlerden birisi.
Erken kararan günler, soğuk hava ve artan kış hastalıkları risklerine bir de kar ve rüzgar eklenince dış mekan yürüyüşleri tamamen imkansızlaştırdı.
Kış geceleri bilgisayar önünde oturarak geçen süreyi daha sağlıklı kılan yeni bir alışkanlık da çalışma masalı koşu ve yürüyüş bantları.
Çalışma masalı bantlar özel tasarım spor aletleri ve entegre hali ile satılıyor. Kendinizin evde kuracağı benzer bir düzenek ergonomik ve güvenli olmayabilir.
Bilgisayarınızı yürüyüş bandına entegre edilmiş bir çalışma masası üzerine yerleştiriyorsunuz, ayrıca telefonunuz, dergileriniz, gazeteler, dvd ler dinlenme anında olduğu gibi hep yanınızda.
Koşu bandında çıktığımız 6-7 km/sa ve üzeri hıza erişmek mümkün değil. Hafif tempolu bir yürüyüş sağlıyor çalışma masalı bantlar ama bant üzerinde zamanın daha kolay geçmesine yardım ettiği, çok yormadığı ve beraberinde gereksiz atıştırmalara meydan vermediği için çok faydalı.

Çalışma masalı bantlarda saatte 100-150 kalori yakmak mümkün. Acele etmeden hafif tempo ile iki saat boyunca dvd izlediğinizi, bir iş dosyasını bitirdiğinizi veya basitce iki saat internette surf yaptığınızı düşünürseniz böylesine bir süreçte harcayabileceğiniz kalori 300kal..
çalışma masalı bant2

Bugün sınavlarına çalışmanın en iyi yolunu odasında dolanırken bir yandanda elindeki notları sesli okuyarak bulduğunu söyleyen danışanışanım ve benzer şekilde sınavlara hazırlanan tüm öğrenciler için de bantta yavaş tempolu yürüme oturarak atıl geçen saatleri azaltabilir.
çalışma masalı koşu bantları 3

Uzun saatlerini bilgisayar başında oturarak geçirenleri fazla kilolar kadar bekleyen başka bir risk de zayıflayan dolaşıma bağlı bacaklarda ortaya çıkabilecek varisler ve bileklerde ödem.

Paylaş

1 yorum

  1. sanem

    Düşünenlerin aklına sağlık:)

Yorumlar