Nestle’den Yeni Akım: Kahve ve Çikolatada Yeşil Hamle

21 Şubat 2010

green blend

Nestle’nin son geliştirdiği yeşil kahve karışık nescafe ve yeşil çay kaplı kitkat bilinçli besin seçimi yapanları da kendi müşteri grubuna katma yönünde birer adım.

Yeşil kahve taneleri kavrulmadan önce yüksek oranda polifenol antioksidan içeriyor. Vücut üzerinde koruyucu etki veren yüksek yeşil kahve polifenolleri son yıllarda yükselen yeni eğilimlerden.
Henüz Türkiye’de satışa çıkmayan Nescafe Green Blend her kavanozda standardize antioksidan içeriyor mu, içeriyorsa ne kadar ve bu antioksidanlar kahve yapım aşamalarında yok olmadan nasıl korunuyor bilmiyoruz.

Evde yeşil kahve tanelerinin antioksidan faydasını almak isteyenler kendi öğütecekleri yeşil kahve tanelerini daha fazla oranda kavrulmuş filitre kahve ile harmanlayarak daha anlamlı bir karışım oluşturabilirler..

yeşil çaylı kitkat

Yeni geliştirilen bir nestle ürünü de Japonya’da satışa sunulan yeşil çay kaplı kitkat çikolatalar.. Bu ürününde içerisinde ne kadar yeşil çay olduğu ve yeşil çay antioksidanlarının üretim aşamalarındaki yüksek ısılara nasıl dayandığı bilinmiyor. Ayrıca yüksek şeker nedeni ile yeşil çaylı olsa da taşıdığı sağlık risklerinin azaldığı söylenemez.

japon kitkatlar

Paylaş

Yorumlar