Kahvaltıda Ispanak-Muz-Mango

07 Kasım 2009

kahvaltıda ıspanaklı-muzlu mango içeceği

Siz de yoğun geçecek bir hafta sonuna enerjik ve zinde başlamak isteyenlerdenseniz her zamanki kahvaltınızı tekrarlamadan önce bu ıspanaklı muzlu mango karışımına göz atmanızda fayda var.

Ispanak-muz-mango, pratik hazırlığının yanı sıra içimi çok keyifli ve oldukça değerli besin öğelerini beraber tüketmenizi sağlıyor…

Sebze-meyve sularında ve salatalarda çiğ ıspanağa aşina olmayanlar için de ayrıca bu karışım çiğ tüketmeye başlamanın iyi bir yolu.

Mango, taze sebze–meyve sularında ıspanak ile lezzet ve besleyici değer yönünden çok uyumlu bir meyve. “Mutluluk Hormonu” olarak bilinen seretonin üretimi için gerekli yapı taşı triptofan yönünden zengin. Sarı-turuncu rengi yüksek karotenoidlerin işareti . Çoğu meyve gibi vitamin C ve flavonoid oranları yüksek. Ispanak yapraklarındaki demirin sindirimine destek olduğu için de ayrıca doğru bir kombinasyon.

Muz, taze meyve-sebze suyu ve sütlü-yoğurtlu içecek karışımlarında daima iyi bir enerji kaynağı. Muzun nişasta ve lifli yapısı içecekte kıvam artırıcı ve dolgunlaştırıcı.

Yoğurt ve süt ekleyerek kahvaltınızın protein, mineral ve faydalı pro-biyotik içeriğini zenginleştirmiş oluyorsunuz.

İşte hazırlanışı;
Yarım mango – bir muz – bir tutam ıspanak-bir fincan süt ve bir fincan yoğurdu karıştırıcıya atın ve yüksek devirde bir iki saniye karıştırın.
Bu karışımı ayrıca müesli veya yulaf ile karıştırarak kalori ihtiyacınıza göre daha da doyurucu bir kahvaltıya dönüştürebilirsiniz.

Paylaş

2 yorum

 1. humeyra

  Cok enterasan bir kahvalti secenegi.

  Denemekte fayda var. ispanagin tadini bu karisimda nasil olacak merak
  ediyorum.

 2. humeyra

  Denedim. Harika …Tahminimden cok guzel oldu .
  kivami da cok iyiydi. kopuklu .kivami guzel. aromasini da begendim.
  Ayrica mango yerine elma koydum. o dacok guzel bir icecek oldu.
  tavsiye ederim.

Yorumlar