Kahvaltıda Sürülebilir Çikolataya Sağlıklı Alternatif

10 Ocak 2010

pekmezli fındık kreması

Naturka Organik Gıda’nın Ordu’da ürettiği Grünn Pekmezli Fındık Kreması kavanozda kahvaltılık çikolatalar ile rekabet edebilecek gerçek bir alternatif.

Rengi, kıvamı, kokusu, tadı, paket tasarımı ile bağımlılarına tüketimi gittikçe artan çikolata kremalarını aratmayacak kadar başarılı. Besin değeri, saflığı ve nispeten düşük kalori içeriği rakip kakao kremalarına göre tercih edilebilirliğini yükselten katma değerler.

Marketlerde metrelerce uzayan reonlarda satış üstünlüğü sağlamış kahvaltılık sürülebilir çikolatalar enerjisi çok yüksek ürünler. Çoğu pekmez, reçel veya bal ile karşılaştırıldığında çok daha fazla katkı maddesi içeriyor. Saf hali ile yiyemeyeceğiniz kadar rafine şekeri ve yağı kakao-fındık eşliğinde yüklü miktarlarda tükettirebilen bu karışımlar obezite, fazla kilo ve şeker hastalığına giden yolda açık davetiyeye dönüşebiliyor.

Yukarıdaki pekmezli fındık krema kavanozları Kartal Organik Pazarı’ndan. Çocuk ve gençlerin beslenmesinde damak tatlarına uygun besleyici değeri yüksek doğru bir alternatif olduğunu etiket arkasını okur okumaz anlıyorsunuz. Tüm şeker pekmezden sağlanmış, fındık aracılığı ile protein oranı %6.5 ve yine fındık ve pekmezden dolayı her 100gr da 4 mg demir, 90mg magnezyum ve 154mg kalsiyum var.
Pekmezli fındık kreması da enerji veren bir ürün 100gr da 407 kal var. (çikolata kremaları 540-590kal arası). Sentetik katkılardan ise tamamen muaf bir ürün.

Paylaş

Yorumlar